Eliminacje MŚ: Francuzi stracili punkty, niełatwe mecze Chorwacji i Danii

5 września 2021

Francuzi znów stracili punkty w kwalifikacjach do piłkarskich mistrzostw świata. Tym razem, w 5. kolejce mistrzowie globu tylko zremisowali na wyjeździe z Ukraińcami 1:1. W innym spotkaniu grupy D, Finlandia wygrała z Kazachstanem 1:0. Na czele tabeli Francja (9 pkt) – cztery punkty przed Finlandią i Ukrainą. Niełatwy mecz za wicemistrzami świata. Chorwaci pokonali na wyjeździe Słowaków 1:0 po golu w 86. minucie Marcelo Brozovicia. W innych spotkaniach grupy H, Cypr przegrał z Rosją 0:2, a Słowenia pokonała Maltę 1:0. Liderem – Rosja (10 pkt), tyle samo punktów ma Chorwacja, trzy punkty traci Słowenia. W grupie F komplet zwycięstw wciąż mają Duńczycy, choć za nimi też niełatwy bój. Po bramce w 85. minucie Jonasa Winda wygrali na wyjeździe z Wyspami Owczymi 1:0. Izrael aż 5:2 pokonał Austrię, a Szkocja zwyciężyła Mołdawię 1:0. W tabeli Dania (15 pkt) ma pięć punktów przewagi nad Izraelem i siedem nad Szkocją. W grupie G pewna wygrana Holandii – 4:0 nad Czarnogórą. Gibraltar przegrał z Turcją 0:3, a Łotwa uległa Norwegii 0:2. Na czele są Turcy (11 pkt) – punkt przed Holendrami i Norwegami. Z kolei w grupie A Serbia wygrała 4:1 z Luksemburgiem, a Irlandia zremisowała 1:1 z Azerbejdżanem. Liderem jest Serbia (10 pkt), tyle samo punktów ma Portugalia, cztery punkty traci Luksemburg.