EURO 2020: Dania przegrała z Finlandią. Christian Eriksen w szpitalu

12 czerwca 2021

Dania przegrała z Finlandią 0:1 (0:0) w rozgrywanym w Kopenhadze meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy. Spotkanie zostało przerwane w 43 minucie z powodu zasłabnięcia reprezentanta gospodarzy – Christiana Eriksena. Duńczyk został przetransportowany do szpitala, a jego stan jest stabilny – poinformowała Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA). Duńska telewizja DR1 podała, że Eriksen miał atak serca, ale żyje i jest przytomny.
Eriksen został reanimowany po tym jak upadł na boisko bez kontaktu z przeciwnikiem. 29-letni Eriksen po kilku minutach reanimacji został zniesiony z boiska na noszach. Jedynego gola meczu strzelił w 60 minucie Joel Pohjanpalo. W 74 minucie rzutu karnego dla Danii nie wykorzystał Pierre-Emile Hojbjerg.