EURO 2020: Dania wygrała z Rosją, Finlandia uległa Belgii

21 czerwca 2021

Dania wygrała z Rosją 4:1 (1:0) w rozegranym w Kopenhadze meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy. Gole dla gospodarzy strzelili: Mikkel Damsgaard (38′), Yussuf Poulsen (59′), Andreas Christensen (79′) i Joakim Maehle (82′), a dla gości trafił z rzutu karnego Artiom Dziuba (70′). W innym spotkaniu Finlandia przegrała w Petersburgu z Belgią 0:2 (0:0). W tabeli grupy B triumfowała Belgia (9 pkt), wyprzedzając o sześć punktów Danię, Finlandię i Rosję. W 1/8 finału zagrają Duńczycy, na rozstrzygnięcia w innych grupach czekają Finowie, a Rosjanie pożegnali się z turniejem.

Finlandia uległa Belgii 0:2 (0:0) w rozegranym w Petersburgu meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy. Podopieczni selekcjonera Roberto Martineza objęli prowadzenie w 74. minucie po samobójczym trafieniu bramkarza Lukasa Hradecky’ego. Siedem minut później wynik ustalił Romelu Lukaku. W innym spotkaniu Dania wygrała z Rosją 4:1 (1:0). W tabeli grupy B triumfowała Belgia (9 pkt), wyprzedzając o sześć punktów Danię, Finlandię i Rosję. W 1/8 finału zagrają Duńczycy, na rozstrzygnięcia w innych grupach czekają Finowie, a Rosjanie pożegnali się z turniejem.