EURO 2020: Francja wygrała z Niemcami 1:0

15 czerwca 2021

Francja wygrała z Niemcami w rozegranym w Monachium meczu grupy F piłkarskich mistrzostw Europy 1:0 (1:0). Jedyną bramką jaka padła w spotkaniu było samobójcze trafienie Matsa Hummelsa w 20. minucie. Jest to pierwsza bramka samobójcza strzelona przez niemieckiego piłkarza w historii mistrzostw Europy. W 85. minucie drogę do niemieckiej bramki znalazł jeszcze Karim Benzema. Po weryfikacji wideo sędzia uznał jednak, że została ona zdobyta po zagraniu do Kyliana Mbappe, który był na pozycji spalonej. W innym wtorkowym spotkaniu tej grupy Węgry przegrały z Portugalią 0:3 (0:0). Na środę zaplanowano jeden mecz grupy B, gdzie Finlandia podejmie w Petersburgu Rosję  oraz dwa mecze grupy A – Turcja zagra w Baku z Walią i Włochy zmierzą się ze Szwajcarią w Rzymie.