EURO 2020: Polacy zremisowali z Hiszpanią. Biało-czerwoni wciąż mają szansę na awans

19 czerwca 2021

Polacy zremisowali w Sewilli z Hiszpanami 1:1 (0:1) w swym drugim grupowym spotkaniu piłkarskich mistrzostw Europy i zachowali szanse na awans do 1/8 finału.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25. minucie po trafieniu Alvaro Moraty. Biało-czerwoni wyrównali po przerwie – w 54. minucie po dośrodkowaniu Kamila Jóźwiaka, gola głową zdobył Robert Lewandowski. Rywale mogli uzyskać lepszy wynik, ale w 58. minucie rzut karny Gerard Moreno. W tabeli grupy E prowadzą Szwedzi (4 pkt) – punkt przed Słowakami, dwa przed Hiszpanami i trzy przed Polakami. Kto zagra w 1/8 finału – zdecydują mecze kończące rywalizację w tej grupie, które odbędą się w środę. Polska zagra w Petersburgu ze Szwecją, a Słowacja w Sewilli z Hiszpanią.