EURO 2024: Anglia i Holandia z awansem do połfinału!

6 lipca 2024

Anglia awansowała do półfinału piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech. W rozegranym w Duesseldorfie ćwierćfinale pokonała po rzutach karnych Szwajcarię.

W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Szwajcaria objęła prowadzenie w 75. minucie po golu Breela Embolo. Wyrównał zaledwie pięć minut później Bukayo Saka. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku. Konkurs „jedenastek” zakończył się zwycięstwem drużyny selekcjonera Garetha Southgate’a 5-3. W drugim spotkaniu sobotnim Holandia w Berlinie pokonała Turcję 2:1 (0:1). Bramki dla Holendrów zdobyli Stefan de Vrij (70′) i Mert Muldur ( gol samobójczy 76′). Jedynego gola dla Turcji strzelił Samet Akaydin (35′). Holandia w półfinale zagra z Anglią. Ten mecz w środę w Dortmundzie.