EURO 2024: Gruzja pokonała Portugalię! Znamy pary 1/8 finału

26 czerwca 2024

Gruzja pokonała Portugalię 2:0 (1:0) w rozgrywanym w Gelsenkirchen meczu grupy F mistrzostw Europy. Oba zespoły awansowały do 1/8 finału. Gole dla Gruzji strzelili Chwicza Kwaracchelia (2′) i Georges Mikautadze (57′). W drugim spotkaniu tej grupy Czechy przegrały z Turcją 1:2 (0:0). Gole dla Turcji strzelili Hakan Calhanoglu (51′) i Cenk Tosun (90+4′). Bramkę dla Czech zdobył Tomáš Souček (66′). Z pierwszego miejsca w grupie awansowała Portugalia (6 pkt.). Druga była Turcja (6 pkt.), a awans z trzeciego miejsca wywalczyła Gruzja (4 pkt.). Czwarte miejsce zajęły Czechy (1 pkt.).

Rumunia zremisowała ze Słowacją 1:1 (1:1) w rozegranym w meczu ostatniej, 3. kolejki fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy. Słowacy objęli prowadzenie w 24. minucie po golu Ondreja Dudy. Trzynaście minut później wyrównał Răzvan Marin, który wykorzystał rzut karny. W innym spotkaniu grupy E Ukraina zremisowała bezbramkowo w Stuttgarcie z Belgią. W tabeli triumfowała Rumunia przed Belgią i Słowacją. Te trzy drużyny wystąpią w 1/8 finału. Odpadła 4. Ukraina.

Zakończyła się faza grupowa piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech. W 1/8 finału najciekawiej zapowiada się rywalizacja Francuzów z Belgami. Mecze 1/8 finału rozpoczną się 29 czerwca, a zakończą 2 lipca. Finał rozegrany zostanie 14 lipca w Berlinie. Pary 1/8 finału: