EURO 2024: Zwycięstwa Belgii i Portugalii, remis Gruzji z Czechami

22 czerwca 2024

Belgia pokonała w Kolonii Rumunię 2:0 (1:0) w drugiej kolejce grupy E piłkarskich mistrzostw Europy. Bramki dla Belgów zdobył Youri Tielemans (2′), Kevin De Bruyne (80′). Po dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Rumunia (3 pkt.), druga jest Belgia (3 pkt.), trzecia Słowacja (3 pkt.), a czwarte miejsce zajmuje Ukraina (3 pkt.).

Portugalia pokonała w Dortmundzie Turcję 3:0 (2:0) w drugiej kolejce grupy F piłkarskich mistrzostw Europy. Portugalczycy objęli prowadzenie po golu Bernarda Silvy (21′), a za chwilę prowadzili już 2:0 po samobójczym golu Sameta Akaydina. Trzecia bramka dla Portugalii padła po strzale Bruna Fernandesa (56′). Wcześniej w tej grupie Gruzja zremisowała w Hamburgu z Czechami 1:1 (1:0). Gruzini objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy (45+4. min), gdy gola z rzutu karnego strzelił Georges Mikautadze. Wyrównał w 59. minucie Patrik Schick. Po dwóch kolejkach Portugalia ma 6. punktów i zajmuje pierwsze miejsce. Dzięki temu może być pewna awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Piłkarze reprezentacji Turcji wciąż mają szanse na wyjście z grupy, ponieważ zajmują w tabeli 2. miejsce z trzema punktami na koncie.