EURO 2024: Zwycięstwa Szwajcarii, Hiszpanii i Włoch

15 czerwca 2024

Piłkarska reprezentacja Węgier przegrała ze Szwajcarią 1:3 (0:2) w rozegranym w Kolonii meczu grupy A piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech. Bramki dla zwycięzców zdobyli Kwadwo Duah (12′), Michel Aebischer (45′) i Breel Embolo (90+3′). Dla pokonanych trafił Barnabás Varga (66′). W piątek w innym spotkaniu tej grupy Niemcy wygrały w Monachium ze Szkocją 5:1 (3:0).

Hiszpania pokonała Chorwację 3:0 (3:0) w rozegranym w Berlinie meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy. Gole strzelili: Alvaro Morata (29′), Fabian Ruiz (32′) i Daniel Carvajal (45+2′). W 80. minucie rzutu karnego dla Chorwatów nie wykorzystał Bruno Petković. Jego strzał obronił Unai Simon, ale po chwili piłka znalazła się w bramce za sprawą Petkovicia. Sędzia nie uznał jednak tego gola. W drugim meczu tej grupy Włochy pokonały Albanię 2:1 (2:1). Albańczycy objęli prowadzenie w 23. sekundzie po golu Nedima Bajramiego. To najszybsze trafienie w historii czempionatu Starego Kontynentu. Wyrównał Alessandro Bastoni (11′), a zwycięską bramkę dla broniącej tytułu Italii pięć minut później zdobył Nicolò Barella.