EURO 2024: Zwycięstwo Niemców, remisy Szkocji, Szwajcarii, Chorwacji i Albanii

19 czerwca 2024

Szkocja zremisowała ze Szwajcarią 1:1 (1:1) w spotkaniu grupy A piłkarskich mistrzostw Europy. W 13 minucie gola dla Szkocji strzelił Scott McTominay. W 26 minucie wyrównał Xherdan Shaqiri.

W drugim środowym meczu grupy A Niemcy pokonały Węgry 2:0 (1:0). Gole dla gospodarzy turnieju strzelali Jamal Musiala (22′) i Ilkay Gundogan (67′). Dzięki wygranej Niemcy są już pewni awansu do fazy pucharowej. Liderem tabeli grupy A są Niemcy (6 pkt.), przed Szwajcarami (4 pkt.) i Szkotami (1 pkt.). Ponadto w środę Chorwacja zremisowała z Albanią 2:2 (0:1) w meczu grupy B. Gole dla Chorwatów strzelali Andrej Kramarić (74′) i Klaus Gjasula (samobój 76′). Bramki dla Albańczyków zdobyli Qazim Laci (11′) i Klaus Gjasula (90+5′). W czwartek w innym meczu grupy B Hiszpania zagra z Włochami. Liderem tabeli grupy B jest Hiszpania (3 pkt.), przed Włochami (3 pkt.) i Albanią (1 pkt.).