French Open: Iga Świątek awansowała do czwartej rundy

31 maja 2024

Iga Świątek zagra w czwartej rundzie tenisowego wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach imienia Rolanda Garrosa w Paryżu. W meczu 1/16 finału prowadząca w rankingu tenisistek Świątek pokonała Czeszkę Marie Bouzkovą (42 WTA) 6:4, 6:2. W piątek Iga Świątek obchodziła 23. urodziny. W meczu o ćwierćfinał broniąca tytułu Świątek zagra z Rosjanką Anastasiją Potapową (41 WTA), która w trzeciej rundzie wygrała z Chinką Wang Xinyu (37 WTA) 7:5, 6:7 (6-8), 6:4.

Katarzyna Kawa zagra awansowała do drugiej rudny debla wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach imienia Rolanda Garrosa w Paryżu. W meczu pierwszej rundy Polka i Japonka Nao Hibino pokonały Rumunkę Irinę-Camelię Begu oraz Argentynkę Nadię Podoroską 6:2, 6:2. Następnymi przeciwniczkami Kawy i Hibino będą Rosjanki Mirra Andriejewa i Wiera Zwonariowa.

Magda Linette awansowała do II rundy wielkoszlemowego tenisowego turnieju French Open, rozgrywanego na kortach ziemnych imienia Rolanda Garrosa w Paryżu. Polka i Amerykanka Bernarda Pera pokonały Włoszki Angelicę Moratelli i Camillę Rosatello 6:3, 6:0. Rywalkami Linette i Pery w II rundzie będą Rosjanka Irina Chromaczowa i Węgierka Tímea Babos lub rozstawione z „11” Włoszki Jasmine Paolini i Sara Errani.

Jan Zieliński zagra w 1/16 finału debla wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach imienia Rolanda Garrosa w Paryżu. W meczu pierwszej rundy Polak i Monakijczyk Hugo Nys pokonali Rumuna Victora Vlada Corneę i Włocha Luciano Darderi’ego 6:7 (7-9), 7:5, 6:4. Następnymi rywalkami Zielińskiego i Nysa będą Amerykanie Christopher Eubanks i Evan King.

PARTNERZY