French Open: Iga Świątek przegrała w ćwierćfinale singla. Magda Linette w półfinale debla

9 czerwca 2021

Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale singla wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open na ziemnych kortach w Paryżu. Polka (WTA 9) przegrała z Greczynką Marią Sakkari (WTA 18) 4:6, 4:6. Polska tenisistka po dwóch gemach drugiego seta zasygnalizowała sędziemu kontuzję w prawej nodze. Po uzyskaniu pomocy medycznej poza kortem Świątek wróciła do gry. Sakkari w meczu o finał zmierzy się z Czeszką Barborą Krejčíkovą (33 WTA). Świątek była obrończynią tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. 20-letnia Polka była ostatnią reprezentantką naszego kraju w grze pojedynczej. W trzeciej rundzie z turnieju odpadła Magda Linette. Na drugiej rundzie turnieju mężczyzn rywalizację zakończył Kamil Majchrzak, a w pierwszej rundzie odpadł Hubert Hurkacz.

Magda Linette awansowała do półfinału debla wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open na ziemnych kortach w Paryżu. W spotkaniu ćwierćfinałowym Polka (45 WTA) i Amerykanka Bernarda Pera (70 WTA) wygrały z Rosjanką Anastasiją Pawluczenkową (32 WTA) i Kazaszką Jeleną Rybakiną (22 WTA) 7:5, 4:6, 6:2. Mecz trwał dwie godziny i cztery minuty. W spotkaniu o finał Linette i Pera zagrają z rozstawionymi z „dwójką” Czeszkami Barbora Krejčíkową (33 WTA) i Kateriną Siniakową (68 WTA). W półfinale debla zagra także Iga Świątek (9 WTA) i Amerykanka Bethanie Mattek-Sands (273 WTA), których rywalkami będą Rumunka Irina-Camelia Begu (74 WTA) i Argentynka Nadia Podoroska (42 WTA).