Giro d’Italia: 11. etap dla Milana, Aniołkowski 9.

15 maja 2024

Jonathan Milan (Lidl – Trek) wygrał 11. etap kolarskiego wyścigu Giro d’Italia, liderem klasyfikacji generalnej pozostał Słoweniec Tadej Pogačar. Na 10. miejscu finiszował Stanisław Aniołkowski (Cofidis), ale po karze dla jednego z kolarzy Aniołkowski zajął 9. miejsce.

Trasa 11. etapu wiodła z Foiano di Val Fortore do Francavilla al Mare i liczyła 207 km. Milan po finiszu z peletonu wyprzedził Belga Tima Merliera (Soudal-Quick Step), a trzeci był Australijczyk Kaden Groves (Alpecin – Deceuninck). Na 93. miejscu do mety dojechał Rafał Majka (UAE Emirates, +1:02). W klasyfikacji generalnej Pogačar (UAE Team Emirates), wyprzedza Kolumbijczyka Daniela Felipe Martíneza (BORA – hansgrohe, +2:40), a trzeci jest Walijczyk Geraint Thomas (INEOS Grenadiers, +2:56). W czwartek 12. etap z Martinsicuro do Fano (193 km). Wyścig potrwa do 26 maja.