Giro d’Italia: Caleb Ewan wygrał 7. etap, Attila Valter nadal liderem

14 maja 2021

Australijczyk Caleb Ewan z grupy Lotto Soudal wygrał 7. etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia – 181 km z Notaresco do Termoli. Drugie miejsce zajął Włoch Davide Cimolai (Israel Start-Up Nation), a trzeci był Belg Tim Merlier (Alpecin-Fenix). Najlepszy z Polaków – Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe) uplasował się na 88. pozycji ze stratą 54 sekund do zwycięzcy. 148. – Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka ASSOS, +1:48), 155. – Tomasz Marczyński (Lotto Soudal, +2:09). Liderem pozostaje Węgier Attila Valter (Groupama – FDJ) z przewagą 11 sekund nad Belgiem Remco Evenepoelem (Deceuninck – Quick Step) oraz szesnastu nad Kolumbijczykiem Eganem Bernalem (INEOS Grenadiers). 163. – Bodnar (+1:03:56), 165. – Wiśniowski (+1:04:11), 172. – Marczyński (+1:07:22). W sobotę 8. etap – 170 km z Foggii do miejscowości Guardia Sanframondi.