Giro d’Italia: Szósty etap dla Mädera, Valter nowym liderem

13 maja 2021

Szwajcar Gino Mäder z grupy Bahrain-Victorious wygrał 6. etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Trasa czwartkowej rywalizacji liczyła 160 km – start ulokowano w Grotte di Frasassi, a metę na położonym w okolicach Ascoli Piceno wzniesieniu San Giacomo. Drugie miejsce zajął Kolumbijczyk Egan Bernal (INEOS Grenadiers, +0:12), a trzeci był Irlandczyk Dan Martin (Israel Start-Up Nation, +0:12). Najlepszy z Polaków – Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) uplasował się na 148. pozycji (+27:32). 156. – Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka ASSOS, +27:32), 170. – Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe, +27:32). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Węgier Attila Valter (Groupama – FDJ), który ma 11 sekund przewagi nad Belgiem Remco Evenepoelem (Deceuninck – Quick Step) oraz 16 nad Bernalem. 162. – Wiśniowski (+1:02:23), 163. – Bodnar (+1:03:02), 173. – Marczyński (+1:05:13). W piątek 7. etap – 181 km z Notaresco do Termoli.