Giro d’Italia: Trzeci etap dla Merliera, Aniołkowski na ósmym miejscu

6 maja 2024

Tim Merlier (Soudal Quick-Step) po finiszu z peletonu wygrał 3. etap kolarskiego wyścigu Giro d’Italia – 166 km z Novary do Fossano. Belg wyprzedził reprezentanta gospodarzy Jonathana Milana (Lidl – Trek) i Erytrejczyka Biniama Girmaya (Intermarché – Wanty). Na ósmej pozycji uplasował się Stanisław Aniołkowski (Cofidis). Drugi z Polaków – Rafał Majka (UAE Team Emirates) ze stratą 3 minut i 37 sekund zajął 147. miejsce. Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Słoweniec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates). Drugi jest Brytyjczyk Geraint Thomas (INEOS Grenadiers, +0:46), a trzeci – Kolumbijczyk Daniel Felipe Martínez (BORA – hansgrohe, +0:47). 53. – Majka (+11:43), 141. – Aniołkowski (+39:38). Wyścig potrwa do 26 maja.