Gol Lewandowskiego i porażka FC Barcelony w towarzyskim meczu z Arsenalem Londyn

27 lipca 2023

Robert Lewandowski strzelił gola, ale jego FC Barcelona przegrała z piłkarzami londyńskiego Arsenalu 3:5 (2:2) w meczu towarzyskim rozgrywanym w Los Angeles. Polski napastnik otworzył wynik w 7 minucie i został zmieniony po zakończeniu pierwszej połowy. W barwach Arsenalu od 70 minuty grał obrońca Jakub Kiwior. Był to pierwszy mecz Barçy podczas tournée po Stanach Zjednoczonych. Wcześniejsze spotkanie z Juventusem zostało odwołane z powodu problemów zdrowotnych, które wystąpiły u kilku zawodników hiszpańskiego klubu. Kolejnym rywalem FC Barcelony w USA będzie Real Madryt. „Królewscy” w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu pokonali angielski Manchester United 2:0 (1:0).