GP w Toruniu: Bartosz Zmarzlik wicemistrzem świata, wygrał ostatnie zawody sezonu

2 października 2021

Polak Bartosz Zmarzlik został indywidualnym wicemistrzem świata na żużlu. Tytuł zdobył Artiom Łaguta z Rosji (reprezentujący Rosyjską Federację Motocyklową), a zapewnił go sobie, awansując do finału ostatnich w sezonie zawodów Grand Prix w Toruniu. Wspomniane zawody wygrał Zmarzlik, czyli mistrz globu z 2019 i 2020 roku. Drugi był rodak Łaguty – Emil Sajutdinow, trzeci – inny Polak Maciej Janowski, a czwarty Łaguta. W Toruniu rywalizowali też inni biało-czerwoni – jedenaste miejsce zajął Paweł Przedpełski, a czternasty Krzysztof Kasprzak. W klasyfikacji końcowej Łaguta (192 pkt) pokonał Zmarzlika o trzy punkty. Brąz dla Sajfutdinowa (149 pkt). Janowski zajął piąte miejsce (129 pkt), Dominik Kubera – czternaste (44 pkt), a Kasprzak – szesnaste (28 pkt).