HMŚ: Żeńska sztafeta 4×400 metrów z brązem, rekord świata Duplantisa

20 marca 2022

Polska żeńska sztafeta 4×400 metrów w składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumbart-Witan, Kinga Gacka i Justyna Święty-Ersetic zajęła 3. miejsce (3:28.59) podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Belgradzie! Wygrały Jamajki (3:28.40), drugie były Holenderki (3:28.57). To drugi medal reprezentacji Polski wywalczony na tej imprezie. Wcześniej srebrny medal w pięcioboju wywalczyła Adrianna Sułek.

Polska sztafeta 4×400 metrów w składzie: Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak, Maksymilian Klepacki i Kajetan Duszyński zajęła 4. miejsce (3:07.81). Wygrali Belgowie (3:06.52) przed Hiszpanami (3:06.82) i Holendrami (3:06.90).

Michał Rozmys (3:36,71) zajął 7. miejsce w finałowym biegu na 1500 metrów. Wygrał Etiopczyk Samuel Tefera, który czasem 3:32,77 ustanowił nowy halowy rekord świata. Drugi był Norweg Jakob Ingebrigtsen (3:33,02), a trzeci Kenijczyk Abel Kipsang (3:33,36).

Norbert Kobielski zajął 9. miejsce w konkursie skoku wzwyż. Polak pokonał 2 metry i 24 centymetry. Triumfował z wynikiem 2,34 Koreańczyk Sanghyeok Woo.

Szwed Armand Duplantis (fot.) poprawił własny rekord świata w skoku o tyczce! Zaliczył w trzeciej próbie 6,20 m i poprawił o centymetr poprzedni własny rekord, który ustanowił w tej samej hali 13 dni temu. Duplantis zdobył złoty medal. Drugi był Brazylijczyk Thiago Braz (5,95 m), a trzeci Amerykanin Christopher Nilsen (5,90 m).