Iga Świątek i Hubert Hurkacz w półfinale tenisowego turnieju w Cincinnati

18 sierpnia 2023

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA w Cincinnati. W meczu ćwierćfinałowym Świątek wygrała z Czeszką Markétą Vondroušovą (10 WTA) 7:6 (7-3), 6:1. Mecz trwał godzinę i 31 minut. W rywalizacji o finał Świątek zagra z Amerykanką Cori Gauff (7 WTA) lub z Włoszką Jasmine Paolini (43 WTA).

Hubert Hurkacz awansował do półfinału tenisowego turnieju ATP w Cincinnati. W ćwierćfinale Polak (20 ATP) pokonał Australijczyka Alexei’a Popyrin’a (58 ATP) 6:1, 7:6 (10-8). Mecz trwał godzinę i 5 minut. W meczu o finał Hurkacz zagra z liderem światowych list Hiszpanem Carlosem Alcarazem lub z Australijczykiem Maxem Purcellem (70 ATP). Wcześniej Hubert Hurkacz i Chorwat Mate Pavić odpadli w II rundzie debla tenisowego turnieju ATP w Cincinnati. Polak i Chorwat przegrali z Brazylijczykiem Marcelo Melo i Niemcem Alexandrem Zverevem 3:6, 5:7.