Igrzyska Europejskie 2023: Medalowa niedziela Polaków

25 czerwca 2023

Krzysztof Kaczkowski ze srebrnym medalem Igrzysk Europejskich. Polski szablista w finale turnieju w Krakowie przegrał z liderem światowych list – Gruzinem Sandro Bazadze 13:15. Biało-czerwoni szermierze w niedzielę zdobyli w sumie dwa medale – bo po złoto sięgnęła florecistka Julia Walczyk-Klimaszyk.

Polska sztafeta mieszana 4×400 m zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich. W biegu na Stadionie Śląskim w Chorzowie Polacy uzyskali czas 3:12.87. „Biało-czerwoni startowali w składzie: Maks Szwed, Anna Kiełbasińska, Igor Bogaczyński i Natalia Kaczmarek. Polacy wygrali swój start, ale we wcześniejszym biegu lepszy czas uzyskali Czesi (3:12,34), którzy tym samym wywalczyli złoto.

Albert Komański zdobył srebrny medal w biegu na 200 metrów podczas Igrzysk Europejskich. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Polak uzyskał 20,50 sekundy. Triumfował Francuz Ryan Zeze (20,29).

Norbert Kobielski zdobył brązowy medal w skoku wzwyż podczas Igrzysk Europejskich. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Polak skoczył 2 metry i 26 centymetrów. Triumfował z wynikiem 2,29 mistrz olimpijski – Włoch Gianmarco Tamberi.