Igrzyska Europejskie: Srebro Polaków w drużynie w kajakarstwie górskim

29 czerwca 2023

Polscy kajakarze górscy ze srebrnym medalem Igrzysk Europejskich. W zawodach drużynowych na torze w Krakowie, Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Mateusz Polaczyk przegrali tylko z Hiszpanami. Brąz dla Francuzów. Dla kajakarzy górskich są to jednocześnie mistrzostwa Europy.

Polak Adrian Duszak zdobył srebrny medal w teqballu podczas Igrzysk Europejskich. W finale przegrał z reprezentantem Rumunii Aporem Gyoergydeakiem 0:2 (8:12, 8:12). Turniej odbywał się na Rynku Głównym w Krakowie. Teqball polega na odbijaniu piłki nogami, głową i ciałem – z wyłączeniem rąk, tak by trafiła na część stołu po stronie przeciwnika. Stół przypomina ten do gry w tenisa stołowego – nie jest jednak płaski, jego kształt jest wypukły. Teqball to stosunkowo nowa dyscyplina. Została wymyślona w 2014 roku przez dwóch węgierskich miłośników piłki nożnej: Gábora Borsányiego i Viktora Huszára.