Igrzyska Europejskie: Medalowa sobota Polaków

24 czerwca 2023

Wojciech Nowicki (fot.) zdobył złoty medal w rzucie młotem podczas Igrzysk Europejskich. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Polak uzyskał 79 metrów i 61 centymetrów. Srebro dla Ukraińca Michajło Kochana (77,03), brąz dla Norwega Thomasa Mardala (76,50).

Pia Skrzyszowska zdobyła złoty medal w biegu na 100 metrów przez płotki podczas Igrzysk Europejskich. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Polka uzyskała 12,77 sekundy, a to jej nalepszy wynik w tym sezonie.

Polskie lekkoatletki zdobyły srebro w sztafecie 4×100 metrów podczas Igrzysk Europejskich. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Marika Popowicz-Drapała, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda uzyskały czas 42,97 sekundy. Triumfowały Holenderki (42,61).

Kajakarze Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski zdobyli srebrny medal Igrzysk Europejskich w Krakowie w rywalizacji kanadyjkowych dwójek mieszanych na dystansie 200 metrów. Zwyciężyli Hiszpanie, a podium uzupełnili NIemcy.

Polskie strzelczynie zdobyły we Wrocławiu brązowy medal Igrzysk Europejskich. Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Natalia Kochańska w drużynowym strzelaniu z karabinów pneumatycznych z 10 metrów o brąz rywalizowały z Węgierkami i triumfowały 17:5.

Polscy koszykarze 3×3 brązowymi medalistami Igrzysk Europejskich. W meczu o trzecie miejsce, biało-czerwoni pokonali w Krakowie Niemców 21:18.