Igrzyska Europejskie: Medalowy piątek Polaków

23 czerwca 2023

Ewa Swoboda (fot.) zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w biegu na 100 m. Zawody w Chorzowie są rozgrywane w randze drużynowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Polka pokonała ten dystans w czasie 11,09 sek. – to nowy rekord imprezy.

Natalia Kaczmarek czasem 50,34 sek. zdobyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w biegu na 400 m. Triumfowała Holenderka Femke Bol (49,82 sek.), a podium uzupełniła Belgijka Cynthia Bolingo (50,95 sek.).

Kajakarka Dorota Borowska zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w Krakowie w rywalizacji kanadyjkowych jedynek na 200 m. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Liudmyla Luzan, a trzecia była Hiszpanka Maria Corbera.

Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły złoty medal w rywalizacji na 500 metrów. 2. miejsce zajęły Dunki, a na 3. pozycji uplasowały się Węgierki.

Michał Bąbos zdobył w Bielsku-Białej brązowy medal w karate podczas 3. Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Rywalizujący w kumite w kategorii do 84 kg Polak przegrał w półfinale z Holendrem Brianem Timmermansem. Wcześniej w fazie grupowej Bąbos pokonał dwóch rywali i doznał jednej porażki.