Igrzyska Paraolimpijskie: Róża Kozakowska ze złotym medalem i rekordem świata w rzucie maczugą w klasie F32!

27 sierpnia 2021

Róża Kozakowska została mistrzynią paraolimpijską w rzucie maczugą w klasie F32! Polka w najlepszej próbie uzyskała rezultat 28,74 m, i ustanowiła nim nowy rekord świata! Druga była Ukrainka Anastasiia Moskalenko (24,73 m), a trzecia Mounia Gasmi z Algierii (23,29 m). Ponadto Michał Derus wywalczył srebrny medal w biegu na 100 metrów w kategorii T47 z czasem 10.61, bijąc tym samym rekord Europy! Polak wyrównał swoje osiągnięcie sprzed pięciu lat w Rio, gdy także został wicemistrzem paraolimpijskim. Lech Stoltman zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą (12,15 m) w kategorii F55 (paraplegia). Polak powtórzył tym samym swój wynik sprzed pięciu lat w Rio, gdy również zajął 3. miejsce.  To 6. medal dla Polski wywalczony w „Kraju Kwitnącej Wiśni”. Należy pamiętać, że nasz kraj może stracić jeden z nich, ponieważ podejrzani o stosowanie dopingu są brązowi medaliści w kolarstwie – Marcin Polak i Michał Ładosz.