Illinois: Władze okręgu szkolnego 111 zdecydowały o zawieszeniu nauczyciela, który miał w stosunku do ucznia użyć rasowej obelgi

22 października 2022

Władze okręgu szkolnego 111 zdecydowały o zawieszeniu nauczyciela, który miał w stosunku do ucznia użyć rasowej obelgi. Całość została nagrana na monitoringu, a o zdarzeniu wypowiedzieli się również inni uczniowie.

Incydent miał miejsce w Kankakee High School, tuż po zakończeniu jednej z lekcji. Nauczyciel, jak wynika z monitoringu i relacji świadków, wdał się w „drobny konflikt” z uczniem, który wychodził z klasy. To wtedy miały paść „rasowe obelgi”. Władze oświatowe postanowiły zawiesić nauczyciela. W oświadczeniu wydanym przez dyrektorkę placówki czytamy, że ten incydent ma zdecydowanie głębsze korzenie, niż można by wnioskować z nagrań monitoringu. Wyraziła przekonanie, że z takimi problemami należy walczyć systemowo. Będący świadkami zajścia inni uczniowie, jak twierdzą władze oświatowe, byli zaszokowani zachowaniem nauczyciela. Szokiem również jest tłumaczony, uchwycony na monitoringu ich śmiech towarzyszący sytuacji.

PARTNERZY