Jarosław Kaczyński: Wierzę, że razem zrealizujemy wielki plan dla Polski

20 czerwca 2021

Wierzę, że razem zrealizujemy wielki plan dla Polski, że razem zwyciężymy dla dobrej przyszłości naszego narodu i dobrej przyszłości Europy – mówił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Zjazdu Republikańskiego.

 

 

„Cieszę się z tego spotkania, cieszę się z jego liczebności. Byłem tutaj tydzień temu, bo się pomyliłem i z przerażeniem patrzyłem na pustą salę, ale jest dobrze, bardzo dobrze” – rozpoczął żartem swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński, wywołując śmiech wśród zgromadzonych. Jak mówił prezes PiS „wszyscy jesteśmy republikanami”. „Idee republikańską najłatwiej opisać przeciwstawiając ją idei indywidualisto-liberalnej. Republikanizm to odwoływanie się do wspólnoty, a dokładnie do różnych wspólnot, tych mniejszych i tej największej globalnej, wspólnoty narodowej, która jak zwykle, chociaż nie zawsze, jest tożsama, przynajmniej w pewnej mierze, ze wspólnotą państwową” – powiedział prezes Kaczyński.

Podkreślił, że przed tą ideą ciągle stoją nowe wyzwania. „Dziś, tym wyzwaniem z jednej strony jest skrajnie wypaczona forma liberalizmu, indywidualizmu, permisywizmu, a z drugiej strony przeciwstawia się już na poziomie zupełnie praktycznym także inny typ, już nie ideologii, a pewnej postawy, która ma charakter indywidualistycznej, ale w tym wymiarze czysto już politycznym. I to właśnie zawsze zagrażało przedsięwzięciom strony, którą można określić na naszej scenie politycznej, jako patriotyczną” – zaznaczył prezes PiS. Jak mówił, „bardzo często było tak, że różne przedsięwzięcia były psute przez tego rodzaju postawy”. Ocenił, że „dziś republikanizm praktyczny to jedność obozu Zjednoczonej Prawicy”. „Tylko Zjednoczona Prawica, nie odmawiając z góry patriotyzmu ludziom niektórych przynajmniej odmian lewicy, może zrealizować program dla Polski silnej, niepodległej, suwerennej, ale jednocześnie Polski, która zaspokaja potrzeby wszystkich grup obywateli” – wskazywał Kaczyński.

Podkreślił, że równość wobec prawa jest dzisiaj fundamentem, który – jak ocenił – jest w obecnie w Polsce naruszany. Dlatego – dodał – „ważne jest przywrócenie tej równości, przywrócenie działania prawa, przywrócenie tego wszystkiego, co jest podstawą uczciwego, sprawiedliwego, mocnego państwa”. „Jedność i droga do zwycięstwa, bo ta droga jest otwarta przede wszystkim dzięki temu projektowi – Polskiemu Ładowi. Ta droga musi być przez nas wspólnie przebyta” – podkreślił prezes PiS. „Wierzę, że razem zrealizujemy ten wielki plan dla Polski, wykonamy swój obowiązek, że razem zwyciężymy dla dobrej przyszłości naszego narodu i, co chcę także mocno podkreślić, dla dobrej przyszłości Europy” – dodał Kaczyński.

PARTNERZY