Joe Biden po spotkaniu z prezydentem Francji: Stany Zjednoczone wróciły

12 czerwca 2021

Stany Zjednoczone wróciły – oświadczył prezydent USA Joe Biden w sobotę na dwustronnym spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem przy okazji szczytu G7 w Kornwalii. Unię Europejską określił jako „kręgosłup NATO”. Przywódca USA spotkał się też z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

 

 

„Po pierwsze uważam, że Unia Europejska jest niezwykle silną i pełną życia organizacją, która ma wiele wspólnego ze zdolnością Europy Zachodniej nie tylko do radzenia sobie z problemami ekonomicznymi, ale i do bycia kręgosłupem i podporą NATO” – podkreślił Biden podczas spotkania z Macronem. Francuski prezydent mówił o gotowości Bidena do współdziałania z sojusznikami. „Pokazuje pan, że przywództwo oznacza współpracę” – dodał, zwracając się do amerykańskiego przywódcy.

„Sprawy dobrze się układają, nadajemy na tych samych falach” – zaznaczył amerykański przywódca. Biden spotkał się także z kanclerz Niemiec. Rzecznik szefowej niemieckiego rządu Steffen Seibert powiadomił o rozmowie na Twitterze, ale nie ujawnił poruszonych tematów. Merkel w połowie lipca uda się z wizytą do Waszyngtonu.

PARTNERZY