Karambol na autostradzie w Alabamie. Zginęło 10 osób

20 czerwca 2021

Dziewięć dziewcząt i jedna osoba dorosła zginęło w sobotę w wypadku z udziałem 18 pojazdów na autostradzie w hrabstwie Butler w stanie Alabama. Do tragedii doszło w czasie burzy. Wśród ofiar jest 9-miesięczne niemowlę. Pozostałe dziewczęta miały od czterech do 17 lat.

 

Niemowlę wraz z 29-letnim ojcem jechało jednym pojazdem. Drugi przewoził dziewczęta z domu opieki, Girls Ranch, w hrabstwie Tallapoosa. Mieszkają tam zaniedbane lub będące ofiarami wykorzystywania na różnym tle dzieci w wieku szkolnym. Jak poinformowała w niedzielę telewizja CNN katastrofa wydarzyła się na autostradzie I-65. Było to podczas burz, które przetoczyły się przez stan. Cytowany przez CNN Wayne Garlock, koroner hrabstwa Butler powiedział, że kierowcę busa Girls Ranch zdołano wyciągnąć z płonącego pojazdu. Ratownicy nie byli jednak w stanie dotrzeć na czas do dziewcząt. W drugim samochodzie ojciec niemowlęcia został uznany za zmarłego na miejscu wypadku. Dziewczynkę przewieziono do Regionalnego Centrum Medycznego, gdzie później stwierdzono jej zgon. Według Garlocka była prawidłowo umieszczona w foteliku, ale uderzenie było zbyt silne, aby przeżyła.

Michael Smith, Dyrektor generalny domów opieki Sheriffs Youth Ranches w Alabamie, nazwał wypadek „straszną tragedią i stratą”. Wyjaśnił, że dziewczęta z Girls Ranch wracały w dwóch busach z wycieczki do Gulf Shores. Jeden uczestniczył w katastrofie. Dziewczęta z drugiego nie widziały tragedii. „Nigdy w całym moim życiu nie widziałem takiej tragedii, ani nie słyszałem o takiej tragedii.  Wciąż próbuję pojąć to, co się tutaj stało, wiem tylko, że Bóg prowadzi mnie w kierunku, aby nadal próbować pomóc tym dziewczynom, które przeżyły i być tutaj z nimi” – przywołuje wypowiedź Smitha lokalne wydawnictwo Alabama Media Group.

W emocjonalnym apelu do czytelników mówił o wartościach chrześcijańskich, prowadzących wszystkich przez tę sytuację. „Wszystko, o co prosimy czytelników, to aby zachowali nas w swoich modlitwach i modlili się za naszą dalszą rodzinę, rodzinę naszego rancza. Potrzebujemy modlitwy” – dodał Smith. Przekazał, że rodziny dziewcząt zostały powiadomione o katastrofie.

Policja stanowa Alabamy zwróciła się do społeczeństwa o pomoc w gromadzeniu informacji na temat wypadku. Szeryf hrabstwa Butler Danny Bond podał, że w karambolu zderzyło się 18 pojazdów, w tym dwa 18-kołowe. Cztery lub pięć innych osób odniosło obrażenia. „To był prawdopodobnie najbardziej przerażający wypadek w historii hrabstwa Butler” – ocenił Bond.

PARTNERZY