Kolarskie MŚ: Złoto dla Evenepoela, Aniołkowski 76.

25 września 2022

Belgijski kolarz Remco Evenepoel (fot.) został w australijskim Wollongong mistrzem świata elity w wyścigu ze startu wspólnego. 22-letni Evenepoel o 2 minuty i 21 sekund wyprzedził liczną grupkę, gdzie zawodnicy ścigali się o pozostałe medale. Srebro zdobył Francuz Christophe Laporte, brąz – Australijczyk Michael Matthews. Najlepszy z Polaków, Stanisław Aniołkowski ze stratą 6 minut i 37 sekund był 76. Przez kilka godzin w sporej ucieczce znajdował się Łukasz Owsian, który ostatecznie do mety dotarł 96. (+11:28). Wyścigu nie ukończył Maciej Bodnar. Była to ostatnia konkurencja mistrzostw w Wollongong, które Polacy zakończyli bez medalu – najlepsze wyniki biało-czerwonych to szóste miejsce Malwiny Mul w wyścigu juniorek i ósme Katarzyny Niewiadomej w wyścigu elity pań. Klasyfikację medalową wygrali Brytyjczycy (3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal).