Kolejne drużyny meldują się w 1/8 funału Pucharu Polski

20 października 2022

Piłkarze Górnika Zabrze awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Podopieczni niemieckiego trenera Bartoscha Gaula pokonali na wyjeździe pierwszoligowy GKS Katowice 2:1 (0:1). Gospodarze objęli prowadzenie w 41. minucie po tym, jak rzut karny zamienił na bramkę Arkadiusz Jędrych. Wyrównał w 57. minucie Lukas Podolski. Od 67. minuty katowiczanie musieli radzić sobie w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Patryk Szwedzik. Dwadzieścia minut później wynik spotkania ustalił Podolski. Również w czwartek do 1/8 finału awansowały drugoligowa Pogoń Siedlce i Radomiak Radom. Pogoń wygrała z występującym na zapleczu ekstraklasy Chrobrym Głogów 3:1, a Radomiak w 1/16 finału wygrał na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 3:1. Wcześniej miejsce w najlepszej „szesnastce” zagwarantowały sobie: Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa, Piast Gliwice, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław (ekstraklasa), Górnik Łęczna, Resovia Rzeszów, Sandecja Nowy Sącz, Wisła Kraków (I liga), KKS 1925 Kalisz, Motor Lublin (II liga) oraz trzecioligowa Lechia Zielona Góra. Losowanie par 1/8 finału – w piątek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie.