La Liga: „El Clasico” dla Barcelony!

19 marca 2023

„El Clasico” dla Barcelony – w meczu 26. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej „Blaugrana” pokonała Real Madryt 2:1 (1:1). Goście objęli prowadzenie w 9. minucie po samobójczym trafieniu obrońcy gospodarzy – Urugwajczyka Ronalda Araujo. Wyrównał w 45. minucie Sergi Roberto. Gola na wagę trzech punktów dla „Dumy Katalonii” w 2. minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy strzelił Iworyjczyk Franck Kessié. To 22. zwycięstwo Barcelony w tym sezonie w lidze. W innych niedzielnych meczach Betis pokonał Mallorcę 1:0, Osasuna przegrała z Villarreal 0:3, Real Sociedad pokonał Elche 2:0, a Getafe wygrało z Sevillą 2:0. Barcelona (68 pkt) prowadzi w tabeli z przewagą 12 punktów nad Realem Madryt oraz 17 nad Atletico Madryt.