La Liga: Hat-trick Roberta Lewandowskiego, wygrana Barcelony z Valencią

29 kwietnia 2024

Robert Lewandowski strzelił trzy gole, a jego FC Barcelona wygrała z Valencią 4:2 (1:2) w meczu kończącym 33. kolejkę hiszpańskiej La Ligi. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 49., 82. minucie oraz w doliczonym czasie gry drugiej połowy. W obecnym sezonie Lewandowski ma na koncie 16 ligowych trafień. Valencia od doliczonego czasu gry pierwszej połowy grała w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym otrzymał bramkarz gości – Gruzin Giorgi Mamardaszwili. Hat-trick Roberta Lewandowskiego jest drugą w historii sytuacją, gdy Polak zdobył 3 bramki w meczu ligi hiszpańskiej. Poprzednio dokonał tego Jan Urban w meczu Ossasuny z Realem Madryt (4:0), rozegranym 30 grudnia 1990 roku. W tabeli prowadzi Real Madryt (84 pkt) przed Barceloną (73 pkt) i Gironą (71 pkt).