LE/LKE: Znamy finalistów rozgrywek

9 maja 2024

Piłkarze Atalanty Bergamo i Bayeru 04 Leverkusen zagrają w finale Ligi Europy. Włoska drużyna, która przed tygodniem zremisowała w Marsylii z Olympique 1:1, tym razem wygrała 3:0 (1:0). W spotkaniu o trofeum zmierzy się z pewnym tytułu mistrza Niemiec Bayerem. „Aptekarze” zremisowali z Romą (Nicola Zalewski od 21. minuty) 2:2 (0:1), natomiast pierwsze spotkanie wygrali 2:0. Finał – 22 maja w Dublinie.

Piłkarze Olympiakosu Pireus awansowali do finału Ligi Konferencji. W rewanżowym meczu półfinałowym pokonali Aston Villę 2:0 (1:0). W zespole gości do 86. minuty grał Matty Cash. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem greckiej drużyny 4:2. Rywalem Olympiakosu w finale będzie Fiorentina. Zespół z Włoch w rewanżowym spotkaniu półfinałowym zremisował na wyjeździe z Club Brugge 1:1 (0:1). W pierwszym meczu Fiorentina wygrała 3:2, a w dwumeczu zwyciężyła 4:3. W barwach Club Brugge 86 minut rozegrał pomocnik reprezentacji Polski Michał Skóraś. Decydujące spotkanie – 29 maja w Atenach.