Lechia Gdansk i Pogoń Szczecin awansowały do 2. rundy eliminacji LKE

14 lipca 2022

Lechia Gdańsk awansowała do drugiej rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Konferencji Europy. W meczu rewanżowym 1. rundy Lechia pokonała na wyjeździe macedońską Akademiją Pandev 2:1 (1:0). Pierwszą bramkę dla polskiego zespołu w 37. minucie zdobył Maciej Gajos, a osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki rywali trafił Rafal Pietrzak. Przed tygodniem w Gdańsku Lechia wygrała 4:1. W 2. rundzie kwalifikacji Lechia Gdańsk zagra z austriackim Rapidem Wiedeń, który dopiero teraz rozpocznie rywalizację o awans do fazy grupowej tych europejskich pucharów. Mecze Lechia-Rapid zaplanowano na 21 i 28 lipca. Pierwsze spotkanie w Austrii.

Piłkarze Pogoni Szczecin awansowali do 2. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. W rewanżowym meczu 1. rundy Pogoń przegrała na wyjeździe z KR Reykjavík 0:1 (0:1). Przed tygodniem szczecinianie wygrali przed własną publicznością 4:1 i awansowali dalej. Rywalem Pogoni w 2. rundzie kwalifikacji będzie duńskie Broendby Kopenhaga. Pierwszy mecz 21 lipca w Szczecinie. Rewanż tydzień później w Danii.