Lekkoatletyczne HMŚ: Justyna Święty-Ersetic 4. w finale na 400 m

19 marca 2022

Justyna Święty-Ersetic zajęła 4. miejsce w finałowym biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Belgradzie. Zwyciężyła Shaunae Miller-Uibo z Bahamów (50,31 sek.), która wyprzedziła Holenderkę Femke Bol (50,57 sek.) i Jamajkę Stephenie Ann McPherson (50,79 sek.). Polka uzyskała czas 51,40 sek.

Michał Haratyk był 9. (20,88 m), a Konrad Bukowiecki – 10. (20,79 m) w konkursie pchnięcia kulą. Zwyciężył Brazylijczyk Darlan Romani (22,53 m), który wyprzedził Amerykanina Ryana Crousera (22,44 m) i Nowozelandczyka Tomasa Walsha (22,31 m).

Michał Rozmys awansował do finału biegu na 1500 metrów. Polak zajął czwarte miejsce w swoim biegu. Jego czas – 3.38,61 – był dziewiątym rezultatem eliminacji. W biegu na 800 metrów awansu do finału nie zdołała uzyskać Angelika Cichocka. Polka zajęła piąte miejsce w swoim biegu, uzyskując ósmy czas eliminacji (2.02,01). Do awansu zabrakło jej zaledwie dwóch setnych sekundy. W eliminacjach biegu na 60 metrów odpadł Adrian Brzeziński, a Przemysław Słowikowski został zdyskwalifikowany za falstart. Eliminacji nie przebrnęła również płotkarka Klaudia Wojtunik.