Lekkoatletyczne ME: Natalia Kaczmarek ze złotem i rekordem Polski na 400 m! Srebro Anity Włodarczyk!

10 czerwca 2024

Natalia Kaczmarek (fot.) została w Rzymie lekkoatletyczną mistrzynią Europy w biegu na 400 m. Polka uzyskała w finale czas 48,98 sek., ustanawiając rekord Polski. Dotychczasowy – 49,28 sek. – należał od 1976 roku do Ireny Szewińskiej. Srebro zdobyła Irlandka Rhasidat Adeleke (49,07 sek.), a podium uzupełniła Holenderka Lieke Klaver (50,08 sek.).

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie w rzucie młotem. Trzykrotna mistrzyni olimpijska w czwartej kolejce finałowego konkursu uzyskała odległość 72,92 m – to jej najlepszy wynik w tym sezonie. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Sara Fantini (74,18 m), a podium uzupełniła Francuzka Rose Loga (72,68 m). Siódma była Malwina Kopron (69,72 m), a jedenasta – Katarzyna Furmanek (67,50 m). To szósty medal dla Polski w stolicy Italii. Po złoto sięgnęli do tej pory młociarz Wojciech Nowicki i Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m, po srebro – Ewa Swoboda w biegu na 100 m, a brąz przypadł Pii Skrzyszowskiej w rywalizacji na 100 m przez płotki i kulomiotowi Michałowi Haratykowi. Mistrzostwa Europy potrwają do środy.