Lekkoatletyka HMŚ: Adrianna Sułek zdobyła srebro w pięcioboju

18 marca 2022

Adrianna Sułek zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Belgradzie w pięcioboju. Zwyciężyła Belgijka Noor Vidts, a brąz przypadł Amerykance Kendell Williams. To pierwszy medal dla Polski podczas halowego czempionatu w stolicy Serbii. Przed południem Polka triumfowała w skoku wzwyż (1,89 m), była szósta w biegu na 60 m przez płotki (8,36 sek.) i piąta w pchnięciu kulą (13,40 m). W sesji wieczornej najpierw zajęła trzecie miejsce w skoku w dal, poprawiając swój rekord życiowy wynikiem 6,43 m. W kończącym rywalizację biegu na 800 m była druga (2:09,56), przegrywając jedynie z Vidts. W końcowej klasyfikacji Belgijka (4929 pkt) wyprzedziła o 78 punktów Sułek oraz o 249 Williams. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.