LGP: Wąsek 2. w Rasnovie, drugie miejsce Polaków w konkursie duetów

17 września 2022

Paweł Wąsek zajął drugie miejsce w sobotnich zawodach indywidualnych Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Polak (96 i 99,5 m – 252,5 pkt) stracił 0,9 pkt do zwycięzcy – Japończyka Rena Nikaido (93,5 i 96 m – 253,4 pkt). Na najniższym stopniu podium stanął Bułgar Władimir Zografski(100 i 91 m – 250,2 pkt). Drugi z „Biało-Czerwonych” – Stefan Hula (97,5 i 95,5 m – 242,5 pkt) uplasował się na 6. pozycji. W klasyfikacji generalnej prowadzą ex aequo Dawid Kubacki i Kamil Stoch (po 180 pkt). Trzeci jest Austriak Manuel Fettner (150 pkt). Drugie miejsce w pierwszym w historii konkursie duetów zajęli Polacy: Paweł Wąsek i Stefan Hula. Zwyciężyli Austriacy (Daniel Tschofenig i Fettner – 739,5 pkt), którzy wyprzedzili „Biało-Czerwonych” o 13,6 pkt. Podium uzupełnili Japończycy (Reruhi Shimizu i Ren Nikaido – 709,3 pkt). Sobotni konkurs indywidualny kobiet zakończył się zwycięstwem Evy Pinkelnig. Austriaczka (233,5 pkt) wyprzedziła dwie Słowenki – Uršę Bogataj (217 pkt) i Nikę Prevc (209,3 pkt). Polki nie startowały. Bogataj (360 pkt) zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej LGP. Przed finałowymi zawodami indywidualnymi w Klingenthal ma 120 punktów przewagi nad swoją rodaczką Niką Križnar, która w Rasnovie nie wystartowała z powodu urazu. 27. – Nicole Konderla (29 pkt), 45. – Kinga Rajda (8 pkt)