Liga Europy: Legia Warszawa przegrała z Napoli 0:3!

21 października 2021

Pierwsza porażka piłkarzy Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy. W 3. kolejce, mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z Napoli 0:3 (0:0). Mimo wyraźnej przewagi gospodarzy, długo utrzymywał się remis. Dopiero w 76. minucie gola strzelił Lorenzo Insigne. W 80. minucie podwyższył Victor Osimhen, a w samej końcówce (90+5. min) trafił jeszcze Matteo Politano. W zespole z Włoch z powodu drobnej kontuzji zabrakło Piotra Zielińskiego. Legia (6 pkt) wciąż jednak prowadzi w grupie C. Ma dwa punkty przewagi nad Napoli i Leicester, a trzy nad Spartakiem Moskwa. W następnej kolejce pora na rewanż, bo Legia na własnym stadionie zagra 4 listopada z Napoli. Na innych stadionach emocji nie brakowało. Ciekawie chociażby w grupie A – Sparta Praga prowadziła już z Olympique’m Lyon 2:0, ale przegrała 3:4 (2:1). Olympique lideruje w grupie z przewagą pięciu punktów nad Spartą. W grupie B PSV Eindhoven uległo Monaco 1:2 (0:1). Klub z Księstwa prowadzi w tabeli. W grupie E Lokomotiw Moskwa z Maciejem Rybusem przegrał z Galatasarayem Stambuł 0:1 (0:0), a Lazio zremisowało 0:0 z Olympique’m Marsylia z Arkadiuszem Milikiem. Liderem Galastaray – o trzy punkty przed Lazio, cztery przed Olympique’m i sześć przed Lokomotiwem. W grupie G Betis Sewilla zremisował z Bayerem Leverkusen 1:1 (0:0). Oba zespoły wyraźnie na czele grupy – prowadzi Bayer przed Betisem. W grupie H West Ham (tym razem bez Łukasza Fabiańskiego) pokonał Genk 3:0 (1:0) – londyńczycy są liderami z sześciopunktową przewagą nad pozostałymi zespołami.