Polska wygrała w Gliwicach z Niemcami 3:1 w meczu Ligi Narodów siatkarzy. To trzecie zwycięstwo podopiecznych Nikoli Grbicia w rozgrywanym w naszym kraju turnieju fazy zasadniczej. Poprzednie dwa spotkania w Gliwicach biało-czerwoni wygrali po 3:2 z Belgią i Turcją. Najwięcej punktów dla gospodarzy uzyskał atakujący Bartłomiej Bołądź – 21. Trener Grbić dokonał kilku zapowiadanych zmian w stosunku do meczów z Belgami i Turkami, w składzie pojawili się m.in. Wifredo Leon, Kewin Sasak i Jakub Popiwczak. Była to piąta wygrana reprezentacji Polski w tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów.





