Liga Narodów: Polacy przegrali z Holendrami 0:2

22 września 2022

Polacy przegrali na PGE Narodowym w Warszawie z Holendrami 0:2 (0:1) w 5. kolejce najwyższego poziomu piłkarskiej Ligi Narodów. W 14. minucie trafił Cody Gakpo, a w 60. Steven Bergwijn. Selekcjoner Czesław Michniewicz dał w czwartek zadebiutować w kadrze dwóm zawodnikom – to Michał Skóraś z Lecha Poznań i Mateusz Łęgowski z Pogoni Szczecin. Obaj pojawili się na boisku na ostatnie minuty. W innym spotkaniu grupy „4”, Belgia pokonała Walię 2:1 (2:0). W tabeli Polacy zajmują trzecie miejsce (4 pkt), a by pozostać w elicie Ligi Narodów, wystarczy im remis w niedzielnym wyjazdowym meczu z Walijczykami (1 pkt). Prowadzą Holendrzy (13 pkt) przed Belgami (10 pkt). W czwartek na najwyższym poziomie grała też grupa „1” – Francuzi wygrali z Austriakami 2:0 (0:0), a Chorwaci zwyciężyli Duńczyków 2:1 (0:0). Przed ostatnią kolejką, liderami są Chorwaci (10 pkt) – punkt przed Duńczykami, pięć przed Francuzami i sześć przed Austriakami.