Liga Narodów: Polacy zremisowali z Holandią 2:2

11 czerwca 2022

Polscy piłkarze zremisowali na wyjeździe w Rotterdamie z Holandią 2:2 (1:0) w swym trzecim meczu elity Ligi Narodów w grupie „4”. Prowadzenie dla „Biało-czerwonych” uzyskał w 18. minucie Matty Cash. Była to 1. bramka naszego obrońcy w reprezentacji Polski. Po przerwie podwyższył Piotr Zieliński w 49 minucie. Później trafiali już tylko Holendrzy. W 51. minucie gola strzelił Davy Klaassen, a trzy minuty później wyrównał Denzel Dumfries. W doliczonym czasie gry rzut karny zmarnował napastnik gospodarzy Memphis Depay. W innym sobotnim meczu w „polskiej” grupie Walia zremisowała z Belgią 1:1 (0:0). W tabeli prowadzą Holendrzy (7 pkt) przed Belgią (4 pkt), Polską (4 pkt) i Walią (1 pkt). Podopieczni Czesława Michniewicza 14 czerwca podejmą na Stadionie Narodowym reprezentację Belgii.