Liga Narodów: Polska przegrała z Belgią 1:6!

8 czerwca 2022

Polscy piłkarze przegrali w Brukseli z Belgami 1:6 w meczu 2. kolejki grupy 4. najwyższego poziomu Ligi Narodów. Prowadzenie dla biało-czerwonych uzyskał w 28. minucie Robert Lewandowski. To 76. bramka kapitana reprezentacji Polski w narodowych barwach. Wyrównał w 42. minucie Axel Witsel. W drugiej połowie dla gospodarzy trafili Kevin De Bruyne (59. min.), dwa razy Leandro Trossard (73. min. i 80 min.), Leander Dendoncker (83. min.) oraz Lois Openda (93. min.). W innym środowym spotkaniu tej grupy Walia przegrała z Holandią 1:2. Polacy na inaugurację wygrali z Walią 2:1, a Belgowie przegrali z Holandią 1:4. Po dwóch kolejkach liderem z kompletem punktów jest Holandia, po trzy mają Belgia i Polska, a Walia zero. W sobotę w Rotterdamie Polacy zagrają z Holendrami, a 14 czerwca w Warszawie podejmą Belgów.