Liga NBA i NHL: Hawks prowadzą w finale strefy wschodniej

24 czerwca 2021

Koszykarze Atlanta Hawks wygrali na wyjeździe z Milwaukee Bucks 116:113 i prowadzą w finałowej serii meczów strefy wschodniej ligi NBA 1-0. Świetny występ w barwach Hawks zaliczył rozgrywający Trae Young, który zakończył mecz z double-double na koncie. Amerykanin zaliczył 48 punktów, 7 zbiórek i 11 asyst. Oprócz niego bardzo dobre występy zaliczyli koledzy z drużyny: John Collins z 23 punktami, 15 zbiórkami i 1 asystą oraz Clint Capela z 12 punktami, 19 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie Bucks świetnie zagrali: Janis Andetokunmbo zaliczając 34 punkty, 12 zbiórek i 9 asyst oraz Jrue Holiday z 33 punktami, 4 zbiórkami i 10 asystami na koncie.   Dziś Los Angeles Clippers podejmie u siebie Phoenix Suns w trzecim starciu finałowej serii strefy zachodniej. Po dwóch meczach drużyna z Arizony prowadzi 2-0.

Hokeiści New York Islanders wyrównali stan rywalizacji w półfinałowej serii meczów Pucharu Stanleya w rozgrywkach ligi NHL z Tampa Bay Lightning. Nowojorczy zwyciężyli drużynę z Florydy po dogrywce 3:2, choć przegrywali do 15. minuty drugiej tercji 0:2. W serii do czterech zwycięstw jest 3:3. Decydujący będzie mecz w Tampie. Świetny występ w drużynie Islanders zaliczył Kanadyjczyk Mathew Barzal zaliczając dwie asysty. Najlepszy strzelec Lightning Rosjanin Nikita Kuczerow opuścił taflę z kontuzją i nie wiadomo czy będzie mógł wystąpić w finałowym meczu serii. Dzis w drugim półfinale Pucharu Stanleya Montreal Canadiens podejmie Vegas Golden Knights. Kanadyjska drużyna prowadzi w serii 3-2.