Liga NHL i NBA: Canadiens ulegli Golden Knights, Atlanta Hawks w finale strefy wschodniej

21 czerwca 2021

Hokeiści Montreal Canadiens przegrali z Vegas Golden Knights po dogrywce 1:2 w półfinałowym spotkaniu ligi NHL. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 2-2. Kanadyjski atakujący przyjezdnych Nicolas Roy okazał się bohaterem spotkania strzelając jedynego gola w 2. minucie dogrywki.  W drugiej parze New York Islanders również remisują z Tampa Bay Lightning 2-2.

Koszykarze Atlanta Hawks wygrali na wyjeździe z Philadelphia 76ers 103:96 i zapewnili sobie awans do finału strefy wschodniej ligi NBA. W siódmym, decydującym spotkaniu, najwięcej punktów dla Hawks rzucił Kevin Huerter – 27, i był to jego rekord punktowy w fazie play off. Double-double zaliczyli Joel Embiid i Tobias Harris z 76ers. Kameruńczyk zaliczył 31 punktów i 11 asyst, a Amerykanin 24 punkty i 14 asyst. Z kolei John Collins z ekipy Hawks zdobył 14 punktów i 16 asyst. W walce o finał ligi rywalem zespołu z Atlanty będą Milwaukee Bucks. W finale strefy zachodniej w pierwszym meczu Los Angeles Clippers przegrali z Phoenix Suns 114:120.