LKE/LE: Druga wygrana Legii, pierwszy punkt Rakowa

26 października 2023

Piłkarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Zrinjski Mostar z Bośni i Hercegowiny 2:1 (1:1) w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. Gola dla zespołu wicemistrza Polski strzelił Słoweniec Blaž Kramer (62′), a samobójcze trafienie dołożył obrońca gospodarzy – Serb Slobodan Jakovljević (32′). W innym meczu grupy E holenderski AZ Alkmaar przegrał z angielską Aston Villą 1:4 (0:2). W drużynie gości całe spotkanie rozegrał obrońca reprezentacji Polski Matty Cash. Legia (6 pkt) prowadzi w tabeli grupy. Drugie miejsce zajmuje Aston Villa (6 pkt), a trzeci jest Zrinjski Mostar (3 pkt). 4. – AZ (3 pkt).

Piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali w Sosnowcu z lizbońskim Sportingiem 1:1 (0:1) w meczu 3. kolejki grupy D Ligi Europy. Już w 8. minucie czerwoną kartkę obejrzał napastnik gości – Szwed Viktor Gyökeres. Sześć minut później drużyna ze stolicy Portugalii objęła prowadzenie po golu Urugwajczyka Sebastiána Coatesa. W 79. minucie wyrównał Fabian Piasecki. W innym spotkaniu grupy D Sturm Graz zremisował z Atalantą Bergamo 2:2 (1:2). W 62. minucie na boisku w szeregach gospodarzy pojawił się polski napastnik Szymon Włodarczyk, który osiemnaście minut później wykorzystał rzut karny.. W tabeli prowadzi Atalanta (7 pkt) z przewagą trzech punktów nad Sportingiem i Sturmem oraz sześciu nad Rakowem.