LKE: Wyjazdowy remis Lecha z Hapoelem

13 października 2022

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali na wyjeździe z izraelskim Hapoelem Beer Szewa 1:1 (1:1) w 4. kolejce fazy grupowej Conference League. Gospodarze prowadzili od 9. minuty, gdy rzut karny wykorzystał Tomer Hemed. Wyrównał pod koniec pierwszej połowy (44. min) Filip Szymczak. W innym spotkaniu grupy C, Austria Wiedeń przegrała z Villarrealem 0:1 (0:0). Villarreal prowadzi w tabeli (12 pkt) i jest już pewny awansu do 1/8 finału. Na drugim miejscu – dającym przepustkę do 1/16 finału – znajduje się Lech (5 pkt), który ma dwa punkty więcej od Hapoelu i cztery od Austrii. 27 października następne spotkanie „Kolejorza”, tym razem na wyjeździe z Austrią. W czwartek miejsca w fazie pucharowej zapewniły też sobie: turecki İstanbul Başakşehir, szwedzkie Djurgårdens IF i angielski West Ham United.