LM: Dwa gole Roberta Lewandowskiego, pewne zwycięstwo Bayernu Monachium

29 września 2021

Robert Lewandowski znów zaimponował. W 2. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów, kapitan reprezentacji Polski strzelił dwa gole, a jego Bayern Monachium wygrał 5:0 (2:0) z Dynamem Kijów. Lewandowski grał do 79. minuty. W zespole z Kijowa od 46. minuty występował Tomasz Kędziora. W innym meczu grupy E, Benfica Lizbona wygrała z Barceloną 3:0 (1:0). Liderem jest Bayern (6 pkt) – dwa punkty przed Benfiką, pięć przed Dynamem. W grupie F, Manchester United pokonał Villarreal 2:1 (0:0), a Atalanta Bergamo pokonała Young Boys Berno 1:0 (0:0). Na czele tabeli Atalanta (4 pkt) – punkt przed Young Boysami i Manchesterem United. W grupie G, Wolfsburg zremisował z Sevillą 1:1 (0:0), a Salzburg pokonał Lille 2:1 (1:0). W tabeli prowadzi Salzburg (4 pkt), dwa punkty tracą Sevilla i Wolfsburg. A w grupie H Juventus z Wojciechem Szczęsnym wygrał 1:0 (0:0) z Chelsea, a Zenit Sankt Petersburg zwyciężył Malmoe FF 4:0 (1:0). Liderem – Juventus (6 pkt), który ma 3 punkty przewagi nad Chelsea i Zenitem. Sensacja w grupie D. Na Santiago Bernabéu Real Madryt przegrał z Sheriffem Tyraspol 1:2. Pierwszego gola dla gości strzelił wypożyczony z Legii Warszawa Uzbek Jasurbek Yaxshiboyev. Wyrównał z rzutu karnego Karim Benzema. Zwycięską bramkę dla gości zdobył reprezentant Luksemburga Sebastien Thill. W innym meczu w grupie D Szachtar Donieck w Kijowie bezbramkowo zremisował z Interem Mediolan. W określanym „hitem kolejki” meczu Paris Saint Germain przed własną publicznością wygrało z Manchesterem City 2:0. Wynik otworzył Senegalczyk Idrissa Gueye, a ustalił Argentyńczyk Lionel Messi. W innym meczu grupy A RB Lipsk przegrał z Club Brugge 1:2. W grupie B FC Porto uległo Liverpoolowi 1:5, a AC Milan przegrał z Atletico Madryt 1:2. W grupie C Ajax Amsterdam pokonał Besiktas Stambuł 2:0, a Borussia Dortmund wygrała ze Sportingiem Lizbona 1:0.