LM: Dwa gole Roberta Lewandowskiego!

12 października 2022

Robert Lewandowski strzelił dwa gole, a jego Barcelona zremisowała z Interem Mediolan 3:3 (1:0) i zachowuje szanse na awans do fazy pucharowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Polski napastnik dwukrotnie doprowadził do wyrównania – najpierw w 82. minucie, potem w doliczonym czasie gry (90+2. min). W innym spotkaniu 4. kolejki grupy C, Viktoria Pilzno przegrała z Bayernem Monachium 2:4 (0:4). Liderem jest Bayern, który po tej wygranej zapewnił sobie awans. Pięć punktów traci Inter, osiem Barcelona. W grupie A – Piotr Zieliński zanotował efektowną asystę przy pierwszym golu, a jego Napoli wygrało z Ajaxem Amsterdam 4:2 (2:0). Zieliński grał do 89. minuty. Z kolei Rangersi przegrali z Liverpoolem 1:7 (1:1). Napoli z kompletem punktów prowadzi w tabeli i jest pewne awansu. Trzy punkty mniej ma Liverpool, dziewięć – Ajax. Miejsce w fazie pucharowej zagwarantował też już sobie – i to pierwszy raz w historii – Club Brugge, który zremisował na wyjeździe z Atletico Madryt 0:0. Belgijski klub jest liderem grupy B, w której ma cztery punkty więcej od FC Porto, sześć od Atletico i siedem od Bayeru Leverkusen. W innym środowym spotkaniu, Bayer przegrał z Porto 0:3 (0:1). Z kolei w grupie D, Tottenham wygrał z Eintrachtem Frankfurt 3:2 (3:1), a Sporting Lizbona przegrał z Olympique’m Marsylia 0:2 (0:2). Na czele tabeli Tottenham (7 pkt) – punkt tracą Marsylia i Sporting, trzy – Eintracht.